Dobór mebli oraz różne inne rozwiązania pomocne w aranżacji garderoby

Dobór mebli oraz różne inne rozwiązania pomocne w aranżacji garderoby
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Jak urządzić garderobę?
Garderoba to pomieszczenie, w którym umieszczamy wszystkie nasze ubrania. Wcale nie musi być nią duże pomieszczenie, aby utrzymać tam odpowiedni ład. Sprawdzi się ona jednakowo dobrze jako zabudowa wnęki w ścianie w innym wnętrzu. Jeśli mamy zamiar odseparować garderobę od pomieszczenia, możemy zamontować drzwi przesuwne.

Jak urządzić wnętrze garderoby?
Jak będzie prezentować się czyjaś garderoba, uzależnione jest głównie od tego, co mamy zamiar w niej przechowywać. W zależności od rodzaju ubrań, które mamy, powinniśmy podjąć decyzję, czy w swoich meblach musi znajdować się więcej drążków na wieszaki, szuflad bądź może półek. Decydując o meblach do garderoby powinniśmy pod uwagę wziąć też to, czy potrzebne nam dodatkowe miejsce na jakieś sprzęty, takie jak żelazko bądź deska do prasowania.

W sytuacji, gdy garderoba nie będzie zajmować wiele przestrzeni, rewelacyjnym wyborem będzie kupno szafy na wymiar. Dzięki temu zwiększymy dostępną przestrzeń na ubrania oraz różne dodatki. Dobrze jest zdecydować się na kupno mebli na wymiar oferowanych przez firmę Komandor, która znana jest z wytwarzania niezwykle pakownych szaf ubraniowych. Rewelacyjną decyzją okaże się również pakowna szafa narożna, która powiększy ilość dostępnego miejsca do trzymania naszej odzieży.

Drzwi przesuwne pozwolą zaoszczędzić miejsce
Następną metodą, która pozwoli na powiększenie powierzchni użytkowej w swojej garderobie będzie wstawienie drzwi przesuwnych. Jest to osobny pokój. Takie drzwi umożliwią zaoszczędzenie nawet do 8 m2 powierzchni, która jest konieczna do otworzenia klasycznych drzwi. Możemy zdecydować się na gotowe rozwiązania bądź na drzwi przesuwne na wymiar oferowane np. przez firmę Komandor.

Zadbaj o dobre oświetlenie
Dekorując garderobę należy mieć na uwadze, że dobór właściwych mebli to nie wszystko. Niezwykle istotne jest też odpowiednie oświetlenie garderoby. Niezwykle ważne jest, żeby światło docierało do wszystkich zakamarków pokoju. Gdy dysponujemy niemałą powierzchnią na garderobę, poza oświetleniem ogólnym, należy też zadbać o oświetlenie punktowe. Najekonomiczniejszym rozwiązaniem będą LED-y, szczególnie, że maja one różne formy oraz bez problemu możemy je zamontować tam, gdzie się tylko chce.

Nie zapomnij o dobrym lustrze
Ważny detal każdej garderoby stanowi lustro. Bardzo duża tafla nie tylko pomoże powiększyć optycznie pokój, ale też umożliwi swobodne przeglądanie się w trakcie wybierania stroju. Jeśli nie posiadamy miejsca na lustro stojące, możemy wybrać wiszące. Świetnym rozwiązaniem jest również wybranie szafy z drzwiami przesuwnymi, na których zamontowane jest lustro.

about author

admin

related articles

Kategorie

Publikacje: